Skřinářovští hasiči v Moravské Nové Vsi

čtvrtek, 22. červenec 2021 | OSTATNÍ

V polovině července vyrazili členové SDH Skřinářov, v koordinaci s okrskem Heřmanov, do Moravské Nové Vsi, jedné z nejvíce postižených obcí ničivým tornádem, aby se zde také oni zapojili do dobrovolnických prací.

Členové SDH Skřinářov pomáhali konkrétně při stavbě vazby na domě č. 9, který patří paní Ing. Zdeňce Ondrákové s rodinou. Po jejich příjezdu na místo byl dům zcela bez střechy. Materiál na vazbu byl postupně shromažďován a byl tak k dispozici hasičům, které vedl zkušený tesař Ladislav Kučera z Přibyslavi. Hasičům se pod jeho taktovku podařilo během dvou a půl dne vazbu zcela dokončit. Naštěstí přálo také počasí a díky tomu se podařilo na domě paní Ondrákové také celou střechu přikrýt ochrannou fólií.

Všem členům SDH Skřinářov, kteří se tohoto výjezdu účastnili, patří veliké díky.